
działanie realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
W ostatnich latach dużo mówi się o potrzebie czytania dzieciom. W dobie tak łatwego dostępu do multimediów, często zapominamy, jak ważnym elementem w wychowaniu dziecka jest książka. Systematyczne czytanie dziecku jest najskuteczniejszą metodą wychowania młodego czytelnika. Stały kontakt z książką zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań czytelniczych, umiejętność korzystania ze źródeł informacji, trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne.
Stąd pojawił się pomysł opracowania w naszym przedszkolu innowacji czytelniczej „Nasi wielcy przyjaciele książki”, promującej czytelnictwo zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, o każdej porze dnia. W ramach tej innowacji zapraszani goście czytali naszym przedszkolakom wybrane publikacje z literatury dziecięcej.
Serdecznie zachęcamy rodziców do kontynuowania rozwoju zainteresowania książką i czytelnictwem w domu.

Zakończono realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025 uchwalonego przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Zestawienie bibliograficzne dotyczące "Problemów wychowawczych dzieci" przygotowane przez panie z Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku – Filia w Bytowie.

„Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato…” -
akcja pedagogizująca rodziców
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki