Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie 40 najbardziej zaangażowanych placówek w Polsce realizujących program „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”. W ogólnopolskim rankingu zajęliśmy wysokie 25. miejsce.
To wielki sukces całej społeczności szkolnej – uczniów i nauczycieli, którzy poprzez liczne działania edukacyjne i ekologiczne pokazali, jak ważna jest troska o wodę oraz odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi. Cieszymy się, że nasze zaangażowanie zostało docenione na szczeblu ogólnopolskim.
W ramach nagrody szkoła otrzymała Rubinowy Certyfikat oraz profesjonalną stację pogodową. Nowe wyposażenie będzie wspierało realizację zajęć przyrodniczych i ekologicznych, a także umożliwi uczniom prowadzenie własnych obserwacji meteorologicznych.
W tegorocznej edycji programu uczestniczyło ponad 400 szkół z całej Polski, dlatego tym bardziej cieszy nas osiągnięty wynik.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom programu i dziękujemy za wspólne działania na rzecz ochrony środowiska. Razem pokazujemy, że troska o przyrodę jest inwestycją w przyszłość.

W tym roku Dzień Wody obchodzony był pod hasłem „Woda dla pokoju”, ponieważ dostęp do niej nie jest równomiernie rozłożony na świecie, a to z kolei prowadzi do konfliktów i napięć.

Uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w warsztatach meteorologicznych w stacji limnologicznej w Borucinie. Zobaczyli wszystkie przyrządy meteorologiczne w ogródku meteorologicznym i próbowali odczytać ich wskazania.
Wystawa interaktywna w Domu Mikołaja Kopernika, w oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu, bardzo zaciekawiła uczniów naszej szkoły, którzy 5 listopada 2022 r. pojechali na wycieczkę edukacyjną do Torunia.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki