Wycieczka do Torunia i Warszawy

17 czerwca 2024
Wycieczka do Torunia i Warszawy

W dniach 10 – 13 czerwca 2024 r. uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą p. Izabellą Kleinszmidt i głównym organizatorem p. Teresą Karcz wzięli udział w wycieczce do Warszawy i Torunia. Uczniowie odwiedzili i zobaczyli mnóstwo obiektów, które powinien zobaczyć każdy Polak.

Odwiedzili między innymi: Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Stare Miasta w Toruniu i Warszawie, Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski, Łazienki Królewskie i Belweder, letnią rezydencję króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Narodowe oraz centrum handlowe „Złote Tarasy“.

Zobaczyli również i przeszli się po Stadionie Narodowym i po wiszących ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Pobawili się w Centrum Nauki Kopernik, przeżyli emocjonalne chwile w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” i na cmentarzach Starym i Wojskowym na Powązkach. Większość uczniów po raz pierwszy doświadczyła przejażdżki metrem.

To były udane i bardzo intensywne cztery dni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii zdjęć.

Zakończenie roku szkolnego 2023/20...Poprzedni
Obchody 25 rocznicy pobytu św. Jana ...Następny