Obchody 25 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie

10 czerwca 2024
Obchody 25 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami 6 czerwca 2024 r. wzięli udział w diecezjalnych obchodach związanych z 25. rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie. Na uroczystość zaproszone zostały szkoły noszące imię św. Jana Pawła II oraz przedstawiciele parafii i samorządów diecezji pelplińskiej.

Po zarejestrowaniu grupy i wyborze dodatkowego programu edukacyjnego przedstawiciele naszej szkoły udali się na przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów Collegium Marianum w Pelplinie. W tym samym czasie Antoni Parol z kl. V i Hubert Głodowski z kl. VII wzięli udział w finale konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II. Antek zajął wysokie siódme miejsce.

O godzinie 11.00 obyła się uroczysta Msza święta w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, pod przewodnictwem ks. biskupa Ryszarda Kasyny. Na zakończenie Mszy św. nasz zespół kaszubski Sekretë wraz z p. Renatą Labuda i p. Krzysztofem Jachyra, zaśpiewał „Kaszebskò nasza Mateńkò”. Zespół zachwycił swym występem zgromadzonych w Bazylice wiernych. Po odśpiewaniu pieśni uczniowie wraz z opiekunami spotkali się z ks. biskupem Ryszardem Kasyną i zrobili pamiątkowe zdjęcie.

Po obiedzie, przy placu Kociewskiego Centrum Kultury, na grupę czekała pani przewodnik, która przybliżyła historię tego pięknego miejsca. Grupa zwiedziła ogród biskupi, Galerię Ogrodów Cystersów oraz Bazylikę Katedralną. Nie mogło zabraknąć też pysznego deseru w postaci lodów w ogrodzie biskupim.

W wycieczce oprócz naszych uczniów uczestniczyli także p. dyrektor Andrzej Marmołowski, p. Renata Labuda, p. Krzysztof Jachyra, p. Barbara Silka i p. Agnieszka Szulc, którzy sprawowali opiekę nad tak liczną grupą dzieci. To będzie niezapomniany wyjazd, wrażenia pozostaną na długie lata. Wydarzenia tworzą ludzie, a nasi uczniowie stali się ich częścią.

Wycieczka do Torunia i WarszawyPoprzedni
25 rocznica pobytu św. Jana Pawła ...Następny