szkola_pomysk@wp.pl

XI Zjazd Szkół im. św. Jana Pawła II w Diecezji Pelplińskiej

23 maja 2022
XI Zjazd Szkół im. św. Jana Pawła II w Diecezji Pelplińskiej

Na zaproszenie Społecznej Szkoły Podstawowej w Niepoględziu 6-osobowa delegacja naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Nowak uczestniczyła w XI Zjeździe Szkół im. św. Jana Pawła II w Diecezji Pelplińskiej. Uroczystość z udziałem ks. biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja odbyła się w Niepoględziu 18 maja 2022 r., w dniu 102 urodzin Karola Wojtyły.

Pod pomnikiem Jana Pawła II w imieniu całej naszej społeczności szkolnej zapaliliśmy symboliczny znicz. Później uczestniczyliśmy w Mszy Świętej polowej, pod przewodnictwem księdza biskupa Arkadiusza Okroja. Przepiękna pogoda, urokliwe miejsce, śpiewające ptaki sprzyjały skupieniu i dobremu przeżyciu Eucharystii.

W części artystycznej uczniowie miejscowej szkoły zaprezentowali nam współczesną interpretację słów Boga, który woła dzisiaj do Abrahama. Spektakl, choć krótki, był bardzo bogaty w treści i wywarł na odbiorcach niemałe wrażenie.

Zjazd rodziny szkół, w którym uczestniczyły delegacje 14 szkół noszących imię Jana Pawła II wraz z Pocztami Sztandarowymi Szkół, podsumowany został międzyszkolnym quizem na platformie Kahoot. Quiz dotyczył życia Jana Pawła II oraz historii i wydarzeń związanych ze szkołą w Niepogledziu. Szło nam bardzo dobrze do czasu, jak przez przypadek nacisnęliśmy nie ten kolor. Popełniliśmy tylko dwa błędy w pytaniach dotyczących szkoły w Niepoględziu. Nie udało się nam zająć pierwszego miejsca, ale mimo to za udział w konkursie otrzymaliśmy 4 miejsca na spływie kajakowym śladami Jana Pawła II rzeką Słupią, który odbędzie się w lipcu.

Na zakończeniu wydarzenia delegacje 14 szkół i wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali „Lolek. Nie ma lepszego” i ustawili się do pamiątkowego zdjęcia przed pomnikiem Jana Pawła II.

Choć delegacja naszej szkoły zgłosiła chęć organizacji zjazdu w roku 2023, to w losowaniu wybór padł na Zespół Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie.

Święto Szkoły – urodziny Jana Pawła ...Poprzedni
Mistrzynie ortografiiNastępny