W naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja ekologiczna polegająca na zasiewie łąki kwietnej na wyznaczonym fragmencie terenu przyszkolnego. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy IV, którzy wspólnie przygotowali glebę, a następnie wysiali mieszankę nasion.
Akcja przebiegała w atmosferze zaangażowania i współpracy. Zasiana łąka stanie się w przyszłości miejscem sprzyjającym owadom oraz naturalną ozdobą terenu szkoły, a samo działanie wpisuje się w realizację szkolnych inicjatyw ekologicznych.

W Szkole Podstawowej w Pomysku Wielkim 14 listopada 2024 r. odbyły się gminne zawody w koszykówce 3x3. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Majkowska, Julia Choszcz, Yevheniia Ancherbak, Amelia Przecherka. Dziewczęta zdobyły pierwsze miejsce, co dało im awans i możliwość zagrania w eliminacjach powiatowych.

14 lutego to wyjątkowy dzień dla uczniów. To czas wyznawania sympatii oraz przyjaźni na samodzielnie przygotowanych przez uczniów kartkach.

28 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I. W uroczystości brali udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły Andrzej Marmołowski, zaproszeni goście oraz rodzice.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki